Wydarzenia

Policjanci interweniowali w sprawie nietrzeźwego i bezdomnego

Wczoraj policjanci ze Stalowej Woli dwukrotnie interweniowali w sprawie zgłoszeń mieszkańców związanych z osobami nietrzeźwymi i bezdomnymi. Jeden z bezdomnych mężczyzn trafił do szpitala, a drugi do wytrzeźwienia do policyjnego aresztu.

Niskie temperatury i zmienne warunki pogodowe to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z tego powodu. Podczas codziennych służb stalowowolscy policjanci sprawdzają miejsca, w których często przebywają bezdomni. 
 
Wczoraj przed południem policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o pijanym człowieku, który błąkał się po ulicy bez buta. Na ulicy Poniatowskiego policjanci znaleźli kompletnie pijanego mężczyznę. Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Badanie wykazało w jego organizmie 1,99 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
 
Podobna interwencja miała miejsce po godz. 19 na ulicy Narutowicza. Policjanci otrzymali informację o leżącym nietrzeźwym człowieku. Okazało się, że to 52-letni bezdomny mężczyzna. Był on kompletnie pijany, nie mógł wstać, nie można było nawiązać z nim kontaktu. Policjanci powiadomili pogotowie, które przewiozło mężczynę do szpitala. 
 
Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.  
 
 
Powrót na górę strony