Wydarzenia

Mężczyzna usłyszał 15 zarzutów kradzieży

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże węży i akcesoriów ogrodowych. Mężczyzna usłyszał 15 zarzutów. Straty spowodowane jego przestępczą działalnością przekroczyły 8 tysięcy złotych. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W lutym tego roku stalowowolscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży węży i akcesoriów ogrodowych z jednej z firm produkujących ten asortyment na terenie Stalowej Woli. Powstałe straty oszacowane zostały na ponad 8 tysięcy złotych. 
 
Policjanci prowadzący w tej sprawie postępowanie ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 51-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna na portalach internetowych oferował do sprzedaży węże i inne akcesoria ogrodowe. Funkcjonariusze wiedzieli również, że mężczyzna pracuje w firmie, gdzie doszło do kradzieży. Kryminalni zatrzymali 51-latka.
 
Przeprowadzone z udziałem zatrzymanego czynności potwierdziły jego udział w przestępczym procederze. Mężczyzna wynosił z zakładu pracy węże i inne akcesoria ogrodowe, a później oferował je do sprzedaży na portalach internetowych. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczał na bieżące potrzeby. Ten proceder trwał kilka lat. 
 
Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyznie 15 zarzutów kradzieży. 51-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.
 
 
Powrót na górę strony