Wydarzenia

Policyjne działania „Wielkanoc 2017"

Data publikacji 12.04.2017

Od piątku 14 kwietnia stalowowolscy policjanci rozpoczynają działania "Wielkanoc 2017". Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi powiatu. Działania mają zapewnić maksimum bezpieczeństwa pieszym i kierowcom, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi. Ich celem jest również zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz maksymalne podniesienie płynności ruchu.

Okres świąteczny to czas, kiedy wiele osób podróżuje, aby spędzić święta wspólnie z rodzinami. W Wielki Piątek stalowowolscy funkcjonariusze rozpoczynają akcję "Wielkanoc 2017". Do Poniedziałku Wielkanocnego policjanci czuwać będą nad płynnością i bezpieczeństwem ruchu. Będą też monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

  •     nieprawidłowe wyprzedzanie
  •     omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych
  •     przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  •     nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
  •     niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

Baczną uwagę policjanci będą zwracać również na trzeźwość kierowców.

Przypominamy, że obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 16 maja 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniach:
 

  •     15 kwietnia 2017 r. od godz. 18.00 do godz. 22.00
  •     16 kwietnia 2017 r. od godz.  8.00 do godz.  22.00
  •     17 kwietnia 2017 r. do godz.  8.00 do godz.  22.00


Ponadto Policja apeluje do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiali bez nadzoru i opieki swojego mienia. Nie możemy spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń należy poprosić sąsiadów o pomoc, aby zwrócili uwagę na mieszkanie podczas naszej nieobecności.

Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą liczbą zdarzeń.

Powrót na górę strony