Wydarzenia

"Majowy weekend 2017" w powiecie stalowowolskim

Data publikacji 28.04.2017

Dzisiaj rozpoczynają się policyjne działania „Majowy Weekend 2017”, potrwają one do środy 3 maja. Stalowowolscy policjanci dołożą wszelkich starań, aby ta majówka była bezpieczna.

Przez kilka najbliższych dni może tłoczno zrobić się na drogach. Wiele osób zechce wyjechać, na choćby krótki wypoczynek. Pamiętajmy, by zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich najbliższych, ale także osób, z którymi przyjdzie nam dzielić drogę.

Podczas majowych wyjazdów pamiętajmy o cierpliwości i życzliwości wobec innych użytkowników dróg. Nie nadużywajmy klaksonów, nie spychajmy z drogi. Pamiętajmy, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy zapina pasy bezpieczeństwa. I nie powinno mieć znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Pasy ratują życie! Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci - zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce.

Jednym z policyjnych priorytetów podczas majowego weekendu będzie walka z drogowymi piratami. Do służby skierowane zostaną m.in. radiowozy wyposażone w wideorejestratory. W użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

Jednocześnie przypominamy, że obowiązywać będą zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów - 30 kwietnia i 2 maja w godzinach od 18.00 do 22.00, a 1 i 3 maja w godzinach od 8.00 do 22.00

Powrót na górę strony