Wydarzenia

Dzielnicowy pomógł mężczyźnie, który zasłabł

Data publikacji 11.05.2017

Dzielnicowy ze stalowowolskiej komendy jadący na służbę, udzielił pomocy mężczyźnie, który zasłabł za kierownicą samochodu. Policjant powiadomił pogotowie ratunkowe i opiekował się mężczyzną do czasu przyjazdu ratowników. Mieszkaniec Stalowej Woli trafił do szpitala.

Wczoraj przed południem dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli jadący na służbę do stalowowolskiej komendy, na ulicy Poniatowskiego zauważył pojazd, który stał na przejściu dla pieszych, a w nim bezwładnie przychylonego starszego mężczyznę. Policjant podszedł do fiata seicento, z kierowcą nie można było nawiązać kontaktu. 
 
Od żony mężczyzny policjant dowiedział się, że w trakcie jazdy jej mąż zasłabł. W tym czasie jedna z obecnych na miejscu osób dzwoniła na pogotowie. Dzwoniący przekazał telefon policjantowi, który poinformował o zdarzeniu, przekazał informacje o stanie zdrowia kierowcy uzyskane od żony i poprosił o przyjazd karetki pogotowia.
 
Następnie mieszkaniec Stalowej Woli został przez policjanta wyciągnięty z samochodu i ułożony w pozycji bezpiecznej. 65-latek pozostawał pod opieką dzielnicowego do czasu przyjazdu ratowników. Został przewieziony do stalowowolskiego szpitala.  
Powrót na górę strony