Wydarzenia

"Cywil" na spotkaniu z przedszkolakami

Data publikacji 26.05.2017

Przedszkole nr 4 przy ulicy Wańkowicza w Stalowej Woli zorganizowało z okazji Dnia Dziecka piknik rodzinny. Przedszkolaków odwiedzili policjanci ze stalowowolskiej komendy. Podczas imprezy funkcjonariusze rozmawiali o wakacyjnym bezpieczeństwie, dzieci mogły zobaczyć także pokaz tresury psa.

Podczas imprezy funkcjonariusze zaprezentowali pokaz tresury psa służbowego. Owczarek niemiecki "Cywil", bo tak się wabi ten czworonożny pomocnik policjanta, zrobił furorę wśród maluchów. O ich służbie w Policji opowiedział dzieciom jego przewodnik st. asp. Robert Kotwica.

Podczas spotkania omawiana była postawa tzw. "żółwia", która może przyczynić się do zaniechania ataku ze strony psa i zmniejsza ryzyko odniesienia poważnych obrażeń. Dzieci w trakcie spotkania dowiedziały się, jak dbać o pieski w różnych sytuacjach. Usłyszały też o programie prewencyjnym realizowanym przez stalowowolskich policjantów pod nazwą "Ostrożnie - pies".
 
Funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom policyjny radiowóz, jego wyposażenie, a także policyjny sprzęt. Sierż. Małgorzata Kania opowiedziała maluchom o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji, a zwłaszcza o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Dzieci obiecały, że będą stosować się do wszystkich rad, jakie udzielili im policjanci.
 
 
  • Foto: KPP Stalowa Wola
  • Foto: KPP Stalowa Wola
  • Foto: KPP Stalowa Wola
Powrót na górę strony