Wydarzenia

Czterech kierowców straciło prawo jazdy

Data publikacji 30.01.2018

Tylko w miniony piątek stalowowolscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem osobom. Kolejne zatrzymanie prawa jazdy miało miejsce w niedzielę. Powodem było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W piątek na drodze krajowej nr 77 w Stalowej Woli policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. 43-letni kierowca audi jechał z prędkością 123 km/h, zaś 18-letni kierowca volkswagena z prędkością 130 km/h. Kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym, było również skutkiem utraty uprawnień przez kierujących w miejscowości Bojanów. W piątek funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opla, którego 44-letni kierowca jechał z prędkością 110 km/h, zaś w niedzielę 42-letni kierowca bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

Pamiętajmy! Kierującym, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

Powrót na górę strony