Wydarzenia

Włamał się do kościoła i ukradł pieniądze ze skarbon

Data publikacji 06.02.2018

Policjanci ze Stalowej Woli ustalili i zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o włamanie do kościoła i kradzież pieniędzy z kościelnych skarbon. 33-latek był poszukiwany listem gończym przez stalowowolską prokuraturę za inne przestępstwo. Mężczyzna trafił do aresztu.

29 stycznia br., przed godz. 6-tą, policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do kościoła przy ulicy Ofiar Katynia w Stalowej Woli. Funkcjonariusze ustalili, że złodziej przy użyciu łomu wyłamał boczne drzwi kościoła, a następnie uszkodził zamki w czterech skarbonach i ukradł z nich pieniądze. Policjanci zabezpieczyli miejsce przestępstwa, zebrali ślady, przesłuchali świadków. Użyli także psa tropiącego, jednak podjęte działania nie doprowadziły do włamywacza. Straty jakie spowodował, to około 300 zł.

W toku prowadzonych czynności policjanci dotarli do 33-latka który mógł mieć związek z tym przestępstwem. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do kościoła i przyznał się do popełnienia czynu, składając wyjaśnienia. Wskazał śledczym miejsce ukrycia łomu. Tłumaczył, że skradzione pieniądze przeznaczył na bieżące potrzeby.

33-latek był poszukiwany przez stalowowolską prokuraturę listem gończym za inne przestępstwo.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony