Wydarzenia

Za naruszenie przepisów ruchu drogowego straciła prawo jazdy

Data publikacji 19.06.2018

W przydrożnym rowie zakończyła jazdę 46-letnia mieszkanka powiatu stalowowolskiego. Na szczęście, ani kierującej skodą octavią, ani 43-letniej pasażerce tego samochodu, nic się nie stało. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali 46-letniej kobiecie prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 10 na drodze wojewódzkiej nr 855 pomiędzy Lipą a Zaklikowem. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wnika, że 46-letnia kobieta kierującą samochodem marki Skoda Octavia rozpoczęła manewr wyprzedzania pojazdu mercedes sprinter, którym jechał 65-letni mieszkaniec Kraśnika w momencie, gdy kierowca mercedesa wykonywał już manewr wyprzedzania rowerzysty. 
 
Kobieta po wyprzedzeniu mercedesa, wpadła w poślizg, straciła panowanie nad samochodem i dachowała w przydrożnym rowie. Na szczęście podróżującym skodą osobom nic się nie stało. Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
 
Funkcjonariusze, za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zdecydowali o zatrzymaniu 46-letniej kobiecie prawa jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 
 
 
Powrót na górę strony