Wydarzenia

Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie na drodze

Data publikacji 23.08.2018

W Stalowej Woli w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”, z seniorami z naszego miasta spotkali się przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz stalowowolscy policjanci.

W Stalowej Woli przy ulicy Dmowskiego spotkali się seniorzy, policjanci oraz przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”, której inicjatorem jest Ministerstwo Infrastruktury we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policją. 
 
Podczas spotkania st. sierż. Katarzyna Wieczorek ze stalowowolskiej drogówki przypomniała zebranym zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a także uświadamiała, jak ważną rolę spełniają odblaski i kamizelki odblaskowe, które powinni nosić rowerzyści oraz piesi. Policjantka apelował o ostrożność i uwagę, mówiła o bezpiecznych zachowaniach, ale też o tragicznych konsekwencjach wypadków drogowych z udziałem pieszych, czy rowerzystów na terenie naszego miasta i powiatu.
 
Każdy z seniorów mógł skorzystać z bezpłatnego przeglądu technicznego roweru, drobnych napraw i regulacji np. układu hamulcowego. Pojazdy zostały doposażone w oświetlenie. Rozdano elementy odblaskowe. 
 
Powrót na górę strony