Wydarzenia

Nie zatrzymał się do kontroli

Data publikacji 17.09.2018

Wczoraj wieczorem 39-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, jadący motorowerem nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Powodem takiego zachowania był alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 39-latka 1,17 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Przed godz. 20 policjanci stalowowolskiej drogówki pełniący służbę na ulicy Energetyków zauważyli motorowerzystę, który miał wyraźne problemy w utrzymaniu prostego toru jazdy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego motorowerem do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i nakazali kierującemu zatrzymanie się. Mężczyzna zlekceważył to polecenie, zjechał na chodnik i uciekał przed policjantami. 
 
Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Kierujący nie reagował na polecenia zatrzymania się i w pewnym momencie zjechał na ciąg pieszo-rowerowy. Policjanci wyprzedzili motorowerzystę i zajechali mu drogę. Kierujący motorowerem otarł się o bok radiowozu, stracił równowagę i przewrócił się. Po chwili wstał, zdjął kas i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów. W wyniku upadku nie doznał poważnych obrażeń. 
 
Po wylegitymowaniu okazało się, że był to 39-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna był pijany, miał 1,17 promila. 39-latek trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja. 
Powrót na górę strony