Wydarzenia

Stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 22.10.2018

Trzem mężczyznom stalowowolscy policjanci zatrzymali w miniony weekend prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Rekordzista miał 112 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Pierwsze prawo jazdy zostało zatrzymane przez policjantów w sobotę rano. Kierujący volkswagenem passatem, 45-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego, miał na liczniku 112 km/h. W miejscu, gdzie został zatrzymany obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. 
 
W tym samym dniu przed godz. 16 w Pysznicy na ulicy Piskorowy Staw policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę citroena, mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który jechał z prędkością 103 km/h.
 
Kolejna osoba, która straciła w niedzielę prawo jazdy była mieszkańcem Krakowa. W Bojanowie na ulicy Kolbuszowskiej 32-letni kierowca samochodu marki Kia jechał z prędkością 101 km/h. 
 
Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W przypadku, gdy kierowca zostanie zatrzymany, gdy prowadzi pojazd, mimo zatrzymanych uprawnień, okres zatrzymania prawa jazdy zostaje wydłużony do 6 miesięcy. 
Powrót na górę strony