Wydarzenia

Policyjna akcja "Znicz 2018" - zmiany w organizacji ruchu w powiecie stalowowolskim

Data publikacji 28.10.2018

Policyjna akcja "Znicz" w powiecie stalowowolskim rozpocznie się 31 października 2018 roku i potrwa do 4 listopada. Służbę na drogach będzie pełnić więcej policjantów niż zwykle. Ich zadaniem będzie przede wszystkim pomoc uczestnikom ruchu drogowego oraz zapewnienie płynności ruchu, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.

Dlatego też stalowowolscy policjanci apelują do kierowców:
  • stosujmy się do poleceń funkcjonariuszy, zachowajmy cierpliwość,
  • policjanci pomogą dotrzeć do parkingów, w razie problemów objaśnią drogę,
Z konsekwencjami muszą się liczyć kierowcy, którzy będą łamać przepisy, zwłaszcza:
  • przekraczać dozwoloną prędkość,
  • wymuszać pierwszeństwo,
  • nieprawidłowo wyprzedzać,
Pamiętajmy również, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem! Policjantów wspomagać będą radary i wideorejestrator. Patrole policyjne, często nieumundurowane będą pełnić służbę w okolicach nekropolii i strzec nas przed kieszonkowcami.
 
Na terenie powiatu stalowowolskiego wystąpią następujące zmiany w organizacji ruchu:  
 
1. STALOWA WOLA:
 
1) cmentarz komunalny przy ulicy Ofiar Katynia. Na ulicy Ofiar Katynia po stronie przeciwnej do cmentarza zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania". Na ulicy Bojanowskiej dopuszczone zostanie parkowanie na obu jezdniach ( droga dwujezdniowa ) w następujący sposób: w kierunku na Bojanów - parkowanie pod skosem na lewym pasie ruchu; od strony Bojanowa - parkowanie pod skosem na prawym pasie ruchu.  
 
2) cmentarz przy ulicy Rozwadowskiej i Klasztornej. Na ulicy Klasztornej po obu stronach zostaną umieszczone znaki "zakaz zatrzymywania"    
 
2. GMINA ZALESZANY:
 
1) miejscowość Turbia ( droga krajowa nr 77 ). Po jednej stronie drogi zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"
 
2) miejscowość Zaleszany ( droga krajowa nr 77 ). Po jednej stronie drogi zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania".    
 
3. GMINA RADOMYŚL NAD SANEM:
 
1) miejscowość Antoniów ( droga wojewódzka nr 854 ). Po stronie przeciwnej do cmentarza zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"
 
2) miejscowość Wola Rzeczycka ( droga wojewódzka nr 856 ). Po stronie przeciwnej do cmentarza zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"
 
3) miejscowość Radomyśl nad Sanem ( droga powiatowa nr P1006R ). Po obu stronach jezdni zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"
 
Na terenie gminy Bojanów, Pysznica i Zaklików nie są planowane żadne zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach.
 
Stalowowolscy policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do znaków zakazu zatrzymywania i wykonywania poleceń policjantów kierujących ruchem na drodze. W przypadku, gdy pojazd będzie zaparkowany w miejscu, gdzie jest to zabronione i będzie utrudniał ruch zostanie odholowany na parking strzeżony.
Powrót na górę strony