Wydarzenia

Stalowowolscy policjanci brali udział w ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych

Data publikacji 14.02.2019

Stalowowolscy policjanci uczestniczyli w ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych. Podczas sprawdzeń miejsc na terenie Stalowej Woli, w których gromadzą się bezdomni, funkcjonariusze znaleźli czterech mężczyzn. Pomimo oferowanej pomocy w przewiezieniu do schroniska, żadna z osób nie chciała z niej skorzystać.

Stalowowolscy dzielnicowi włączyli się do działań związanych z ogólnopolskim badaniem liczby osób bezdomnych. Od wczorajszego popołudnia funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w których gromadzili się bezdomni. Informacje o takich miejscach docierały do policjantów od mieszkańców Stalowej Woli, były też zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 
 
Podczas patrolu dzielnicowi sprawdzili kilkanaście miejsc. Sprawdzenia objęły między innymi: szałasy przy ulicy Przemysłowej, altanki na ogrodach działkowych, opuszczone i zrujnowane budynki przy ulicach Okulickiego i Niezłomnych, dworzec PKS i przystanki PKP, piwnice i poddasza bloków na osiedlu Poręby, Centralne i Śródmieście, a także budynki na osiedlu Rozwadów.
 
Funkcjonariusze podczas sprawdzania tych miejsc dotarli do czterech bezdomnych mężczyzn. Pierwszego z nich policjanci znaleźli na ulicy Okulickiego. 63-letni mężczyzna spał pod wiaduktem. Był trzeźwy, nie chciał skorzystać z oferowanej pomocy. Kolejnych dwóch mężczyzn zostało ujawnionych na terenie zrujnowanego budynku nieopodal dworca PKS w Stalowej Woli. Bezdomni również nie przystali na oferowaną pomoc. Następnego bezdomnego policjanci ujawnili w szałasie przy ulicy Przemysłowej. I on nie chciał skorzystać z pomocy, informując policjantów, że jest ciepło i niepotrzebne mu żadne wsparcie. 
 
W każdym przypadku policjanci uświadamiali bezdomnym mężczyznom, którzy nie chcieli skorzystać z oferowanej pomocy, jak niebezpieczne dla życia i zdrowia jest przebywanie podczas niskich temperatur w miejscach nieogrzewanych, czy też niewłaściwe obchodzenie się z ogniem przy próbach ogrzania się. Bezdomni otrzymali również informacje, gdzie w razie potrzeby taką pomoc można uzyskać, gdzie można się bezpiecznie przespać, ogrzać, zjeść, czy też zmienić odzież.
 
  • Foto: KPP Stalowa Wola
  • Foto: KPP Stalowa Wola
  • Foto: KPP Stalowa Wola
  • Foto: KPP Stalowa Wola
  • Foto: KPP Stalowa Wola
  • Foto: KPP Stalowa Wola
Powrót na górę strony