Areszt dla sprawców pobicia - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Areszt dla sprawców pobicia

Policjanci zatrzymali dwóch 21-letnich mieszkańców Stalowej Woli, którzy podejrzani są o pobicie 38-latka. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, po północy dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał zgłoszenie o grupie bijących się mężczyzn, przy jednym z bloków na ul. Okulickiego w Stalowej Woli. Kiedy policjanci dojeżdżali na miejsce, dwóch mężczyzn na widok radiowozu zaczęło uciekać. Po chwili zostali jednak zatrzymani przez mundurowych.

Jak ustalili funkcjonariusze do dwóch 38-letnich mieszkańców Stalowej Woli, którzy stali przy klatce schodowej, podszedł 21-latek i poprosił o papierosa, którym został poczęstowany. 21-latek paląc papierosa rozmawiał z mężczyznami.  W pewnym momencie bez żadnego powodu młody mężczyzna zaczął szarpać, uderzać i kopać po całym ciele jednego z 38-latków. Mężczyzna próbował się bronić, a jego kolega starał się odciągnąć napastnika. Wtedy podbiegł drugi 21-latek i również zaatakował mężczyznę. Napastnicy rozbiegli się dopiero na widok policyjnego radiowozu. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał jeden z 38-latków.

Obaj zatrzymani mężczyźni to 21-letni mieszkańcy Stalowej Woli. W chwili zatrzymania mieli po 2 promile alkoholu w organizmach. Usłyszeli zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Stalowej Woli tymczasowo aresztował obu mężczyzn na okres 3 miesięcy. Za pobicie grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.