Policjanci odwiedzają miejsca letniego wypoczynku - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Policjanci odwiedzają miejsca letniego wypoczynku

Data publikacji 10.07.2020

Stalowowolscy policjanci spotkają się z uczestnikami letnich form wypoczynku. Mundurowi podczas spotkań rozmawiają o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Pomimo trwającej epidemii i związanych z nią ograniczeń, stalowowolscy policjanci, wzorem lat ubiegłych, spotykają się z uczestnikami zorganizowanych form wypoczynku. Tylko w tym tygodniu mundurowi odwiedzili dzieci uczestniczące w półkolonii zorganizowanej przez świetlicę „Tęcza” w Stalowej Woli i Campus Lego Stalowa Wola oraz uczestników obozu jeździeckiego zorganizowanego przez Klub Jeździecki „Zacisze” w Jastkowicach.

Podczas spotkań funkcjonariusze poruszają tematykę związaną z bezpieczeństwem w trakcie wypoczynku. Przypominają, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, w górach, czy w miejscu zamieszkania. Przestrzegają przed zagrożeniami, jakie czyhają w internecie. Mundurowi zwracają również uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Apelują również o ostrożność przy poruszaniu się na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach. Policjanci przekazują cenne rady i wskazówki, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy.

Spotkania realizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

  • Obóz jeździecki "Zacisze" w Jastkowicach
  • Półkolonia Campus Lego Stalowa Wola
  • Półkolonia świetlica "Tęcza" w Stalowej Woli
Powrót na górę strony