Wydarzenia

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 17.06.2022

Na terenie powiatu strzyżowskiego policjanci przeprowadzili szereg spotkań podczas imprez oraz pikników zorganizowanych dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Zamierzeniem funkcjonariuszy było zapoznanie uczestników z zasadami bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji oraz zaprezentowanie stoiska promocyjnego celem poszerzenia wiedzy na temat służby i działalności Policji.

Od początku czerwca, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie przeprowadzili szereg spotkań podczas pikników oraz imprez plenerowych. Wspólnie spędzony czas był okazją do omówienia z uczestnikami pikników zasad bezpieczeństwa, jakie należy stosować na co dzień, zwłaszcza podczas zbliżających się wakacji. Dzieci miały okazję pobawić się AUTOCHODZIKIEM, przymierzyć sprzęt policyjny używany w codziennej służbie, usiąść w policyjnym radiowozie oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Szczególnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszył się patrol konny Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Rzeszowa. Funkcjonariusze ciekawie opowiedzieli uczestnikom, jak wygląda służba w Policji z udziałem koni, w jaki sposób należy o nie dbać oraz jakie metody szkoleniowe są wdrażane, by konie mogły odbywać taką służbę. 

 

Powrót na górę strony