Wydarzenia

Podsumowanie działań "Trzeźwy weekend"

Data publikacji 27.06.2022

Przez dwa dni strzyżowscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas „Trzeźwego weekendu”, na drogach naszego powiatu, funkcjonariusze skontrolowali blisko 300 kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie jeden z kierowców.

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę strzyżowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego powiatu. Sprawdzili stan trzeźwości 295 kierujących. Podczas działań ujawnili jedengo kierującego, który zdecydował się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Powrót na górę strony