Wydarzenia

Policjant w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę

Data publikacji 11.07.2022

Zdecydowana postawa strzyżowskiego policjanta będącego poza służbą, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec gminy Strzyżów, który kierował motorowerem, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W piątek wieczorem, strzyżowski policjant, będący poza służbą zauważył kierującego motorowerem, który jechał "zygzakiem", od prawej do lewej krawędzi jezdni.

Funkcjonariusz podejrzewał, że mężczyzna może znajdować się pod działaniem alkoholu dlatego pojechał za nim i go zatrzymał. Następnie o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego ze Strzyżowa.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził przypuszczenia policjanta. Badanie alkomatem wykazało u 43-latka blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przez sądem.

To już kolejny przykład potwierdzający fakt, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale także w czasie wolnym. Dzięki zdecydowanej reakcji strzyżowskiego funkcjonariusza, kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony