Wydarzenia

Policjanci wzięli udział w rajdzie rowerowym "Od Michała do Michała"

Data publikacji 21.09.2022

Policjanci wzięli udział w II Rajdzie Rowerowym im. Zygmunta Andresa ps. „Krogulec” „od Michała do Michała” na trasie Strzyżów - Miejsce Piastowe - Strzyżów, zorganizowanym przez Komendanta Powiatowego Policji w Strzyżowie wspólnie z Zarządem NSZZ Policjantów w Strzyżowie przy współpracy z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Zarządem IPA Region w Strzyżowie. Patronat honorowy nad rajdem objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie oraz Burmistrz Strzyżowa.

Inspiracją do zorganizowania rajdu była postać św. Michała Archanioła, który jest jednocześnie patronem polskiej Policji oraz Strzyżowa, a także szlachetna i patriotyczna postawa Zygmunta Andresa - Komendanta Policji Państwowej w Strzyżowie. Andres narażając własne życie prowadził działalność konspiracyjną przeciwko hitlerowskim okupantom m.in. wielokrotnie ratował mieszkańców okolicznych miejscowości od wywózki na przymusowe roboty, a także przyczynił się do wydania wyroku przez „podziemny” sąd na zdrajcy - policjancie, który pełnił służbę na tym samym posterunku.   

W sobotę 17 września, funkcjonariusze z Podkarpacia wzięli udział w II Rajdzie Rowerowym im. Zygmunta Andresa ps. „krogulec” „od Michała do Michała” na trasie Strzyżów - Miejsce Piastowe - Strzyżów, zorganizowanym przez insp. Mirosława Wośko Komendanta Powiatowego Policji w Strzyżowie wspólnie z Zarządem NSZZ Policjantów w Strzyżowie przy współpracy z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Zarządem IPA Region w Strzyżowie. Patronat honorowy nad rajdem objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak oraz Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra.

Celem imprezy było też kultywowanie tradycji Policji Państwowej, propagowanie aktywności fizycznej wśród policjantów i pracowników Policji, kultywowanie tradycji patriotycznych wzorowanych na niezłomnej postawie Zygmunta Andresa PS. „Krogulec”, a także promowanie turystyki rowerowej oraz atrakcji turystycznych powiatów strzyżowskiego i krośnieńskiego w tym uroków Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Po przejechaniu połowy trasy rowerzyści dotarli do Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, gdzie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji policjantów i pracowników policji m.in. przez księdza Leszka Przybylskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację rajdu. Uczestnikom dziękujemy za udział w imprezie i zapraszamy za rok.

Powrót na górę strony