Wydarzenia

Bezpieczny wypoczynek

Data publikacji 31.01.2009

Okres poprzedzający zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży szkolnej był okresem szczególnego natężenia pracy strzyżowskich policjantów .

Okres poprzedzający  zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży szkolnej  był okresem  szczególnie  wytężonej  pracy strzyżowskich policjantów .
Dzielnicowi, policjanci z pionu ruchu drogowego oraz policjanci  z komórki zajmującej  się sprawami nieletnich wzięli udział          w kilkunastu spotkaniach i pogadankach dotyczacych bezpiecznego wypoczynku i bezpiecznych zachowań  szczególnie w okresie ferii zimowych. Oprócz policjantów w spotkaniach takich  brali udział przedstawiciele samorządów lokalnych oraz lekarze.
Spotkania w których uczestniczyli uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele i pedagodzy szkolni odbyły się m.innymi w Gogołowie, Strzyżowie, Wysokiej Strzyżowskiej a uczestniczyło w nich ponad trzysta osób.
Ponadto w trakcie ferii zimowych Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie  wspólnie
z dyrekcją   i pedagogami szkolnymi Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie organizują szereg imprez  sportowo- edukacyjnych pod  hasłem " Stop patologiom". Ich głównym celem  jest zorganizowanie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży z terenu  miasta i gminy Strzyżów, a także  dostarczenie  wiedzy pozwalającej ustrzec  się od  różnego rodzaju zagrożeń i niebezpieczeństw. Imprezy odbęda sie w dniach 05-06 luty w Miejskim Zespole Szkół  w Strzyżowie w godzinach 9.00 - 13.00. Wcześniej  Policjanci z sekcji Prewencji i RD przekazali  dzieciom wskazówki odnoszące się do bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii. Przypomnieli najmłodszym o unikaniu zachowań, które mogą być ryzykowne i niebezpieczne.

W trakcie  tych spotkań został ogłoszony dla klas I, II i III szkoły podstawowej konkurs pn. "Bezpieczny wypoczynek- strzeż się niebezpieczeństw". Laureata konkursu,  którego wyłoni  specjalne jury poznamy w dniu 6 lutego. Ponadto oprócz konkursów sportowych, przeprowadzony zostanie także konkurs z  zakresu  znajomości przepisów zruchu drogowego. W trakcie  organizowanej imprezy organizatorzy postarają się o kilka niespodzianek. Zwycięzcy  konkursów zostana nagrodzeni przez fundatorów cennymi upominkami. Specjalne nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego i ruchu drogowego ufundował Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie, który będzie je wręczał osobiście. Podczas imprez obecni będą też, oprócz organizatorów, przedstawiciele władz samorządowych miasta i gminy Strzyżów oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

 

  • spotkanie w Wysokiej Strzyżowskiej
  • rodzice i nauczyciele z Wysokiej Strzyżowskiej
  • spotkanie w Wysokiej Strzyzowskiej
Powrót na górę strony