Wydarzenia

Szkolne zawody

Data publikacji 06.02.2009

Przez dwa dni rozbrzmiewały gwarem budynki Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie. Bawiły się tam dzieci i młodzież szkolna młodzież.

Przez dwa dni rozbrzmiewały gwarem  budynki Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie. Bawiły się  tam dzieci i młodzież szkolna. Zebrani uczniowie  rywalizowali  w konkursach  i zawodach  sportowych, które  były zorganizowane przez   policjantów z Komendy Powiatowej w Strzyżowie,  dyrekcję i nauczycieli z Zespołu Szkół, a także przedstawiciela Kuratorium Oświaty z Rzeszowa.   W zorganizowanych turniejach piłkarskich i  siatkarskich uczestniczyło 21 zespołów w których występowało około 150   zawodników. Najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymali nagrody ufundowne głównie przez  organizatorów. Ponadto odbył się  konkurs plastyczny dotyczący bezpiecznego wypoczynku w trakcie którego uczniowie wykonali   ponad 200 prac. Prace te były  wykonane różnymi technikami, a autorzy najlepszych prac otrzymali także cenne nagrody. W konkursie plastycznym uczestniczyły dzieci z najmłodszych klas. Część nagród ufundowała  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze Strzyżowa.
Jeden z konkursów, dotyczący bezpiecznych zachowań na drodze i  znajomości przepisów drogowych przeprowadzili policjanci ze strzyżowskiej drogówki. W konkursie tym  uczestniczyły dzieci ze starszych klas  szkoły podstawowej, nie tylko ze Strzyżowa, ale uczestniczył w nim nawet przedstawiciel jednej ze szkół  z Lublina. W konkursie  tym nagrody ufundował  Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie nadkom. Witold Wójcik.
Zebrani uczniowie i rodzice na zakończenie  tych sportowych rywalizacji  wyrazili nadzieję, że tego rodzaju imprezy będą odbywały się częściej, a  ta która się odbyła  będzie zwiastunem następnych spotkań, które przejdą do kalendarza  wspólnie organizowanych imprez.

  • Najmłodsi uczestnicy konkursów wraz z rodzicami
  • Zwycięskie drużyny
  • Laureaci konkursu plastycznego
  • Laureat konkursu wiedzy o ruchu drogowym
  • Organizatorzy imprez
  • Najlepsze prace
  • Najlepszy strzelec turnieju piłkarskiego klas młodszych
Powrót na górę strony