Wydarzenia

Kradła uczniom telefony

Data publikacji 25.02.2009

Policjanci ze Strzyżowa ustalili, kto kradł telefony komórkowe uczniom jednej ze szkół w Czudcu. Złodziejem, okazała się 49-letnia kobieta, na co dzień pracująca w tej szkole. Odzyskano cztery aparaty.

Policjanci ze Strzyżowa ustalili, kto kradł telefony komórkowe uczniom jednej ze szkół w Czudcu. Złodziejem, okazała się 49-letnia kobieta, na co dzień pracująca w tej szkole. Odzyskano cztery aparaty.


Pierwsze zgłoszenie o kradzieży telefonu wpłynęło do strzyżowskich policjantów w grudniu ubiegłego roku. W styczniu, kolejne uczennice gimnazjum straciły swoje telefony. Do kradzieży dochodziło zwykle na terenie szkolnej szatni.

Policjanci z sekcji kryminalnej, zajmowali się tą sprawą. Analiza zgromadzonych materiałów oraz zabezpieczonych śladów pozwoliła  na wytypowanie   sprawcy tych kradzieży.  Podejrzeniem objęto 49-letnią kobietę, na co dzień pracującą w tej szkole. Do jej obowiązków należało m.in. pilnowanie pomieszczeń szatni. Kobieta wykorzystując, że młodzież jest na lekcjach, przeszukiwała kieszenie ich ubrań. 

Wczoraj, mieszkanka gminy Czudec została zatrzymana.  Przyznała się do przedstawionych jej  zarzutów kradzieży. Policjanci odzyskali skradzione telefony komórkowe.  Kobieta oprócz odpowiedzialności karnej poniesie także konksekwencje służbowe.

  • Odzyskane telefony komórkowe
Powrót na górę strony