Wydarzenia

Kolejny radiowóz dla strzyżowskich policjantów

Data publikacji 26.02.2009

Tym razem strzyżowscy stróże prawa otrzymali busa - jest to Fiat Ducato 3.0 MJ OK.

Tym razem strzyżowscy stróże prawa otrzymali   busa - jest to  Fiat Ducato 3.0 MJ OK.

 Jest to samochód łatwy w prowadzeniu
- napęd przedni, wysoka sztywność skrętna nadwozia, specyficzny układ zawieszenia, dla lepszej możliwości manewrowania, przyczepności do drogi i komfortu jazdy;
- dłuższa kabina i zwiększenie skoku wzdłużnego i odchylenia siedzenia i bardziej pionowego ustawienia kierownicy, co gwarantuje sposób jazdy przypominający jazdę samochodem osobowym.
- Ponadto, zastosowanie wspomagania kierownicy o zmiennej sile (Servotronic), które ma na celu poprawić wykonywanie manewrów, czyli parkowania, eliminując prawie o połowę nacisk na kierownicę w stosunku do normalnego wspomagania kierownicy, urządzenie montowane jest seryjnie w wersjach z silnikiem 160 Power Multijet.
Łatwy w załadunku
- Tylne drzwi mają wymair od 1520 do 2030 mm, w zależności od wersji - wartość najlepsza w tej klasie
- Szerokość między nadkolami wynosi 1422 mm i jest najszersza w swojej kategorii
- Tylny próg został obniżony do 53 cm od ziemi, może zostać jeszcze bardziej obniżony do 46 cm, dzięki zastosowaniu nowoczesnego tylnego zawieszenia samopoziomującego - najlepszy wynik w tej kategorii.

W Ducato zostało poprawione wyposażenie standardowe związane z bezpieczeństwem. 20.000 godzin obliczeń konstrukcyjnych, 120 crash testów, ponad sto prób na komponentach i na podsystemach: liczby mówią same za siebie.
W zakresie bezpieczeństwa Ducato w wyposażeniu seryjnym oferuje 4 hamulce tarczowe we wszystkich wersjach, ABS z EBD i poduszkę powietrzną kierowcy.
 

Powrót na górę strony