Wydarzenia

Pobiegli "Dla Małych Serc"

Policjanci z garnizonu podkarpackiego: st.sierż. Paweł Śmietana z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie oraz st.sierż. Marlena Filip – Klocek z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie pobiegli w Półmaratonie Marzanny „Dla Małych Serc”, z którego dochód przeznaczony jest na zakup sprzętu do ratowania dzieci z wadami serca.

Strzyżowski policjant st.sierż. Paweł Śmietana biegi trenuje od 4 lat. Lubi łączyć biegową pasję z pomaganiem – chętnie uczestniczy w imprezach sportowych o charakterze charytatywnym. Obecnie przygotowuje się do udziału w zawodach rozgrywanych na dystansie maratońskim - ponad 42 km. Wczoraj w Krakowie pobiegł w Półmaratonie Marzanny.

W tym samym półmaratonie wystąpiła również krośnieńska policjantka st.sierż. Marlena Filip – Klocek. Policjantka swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła niedawno – bo kilkanaście miesięcy temu. W tym roku wystąpiła już w kilku ciekawych imprezach biegowych, w tym min. biegach pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wierzchosławicach oraz w Zręcinie, czy w górskim biegu Janosik w Niedzicy. Zgodnie z zapowiedziami wciąż podnosi sobie poprzeczkę i realizuje sportowe przedsięwzięcia zaplanowane na ten rok.

Trasę krakowskiego Półmaratonu Marzanny wyznaczono przez bulwary wiślane i piękne zaułki Starego Miasta. Dochód z tej imprezy przeznaczony będzie na zakup sprzętu do ratowania dzieci z wadami serca.

Powrót na górę strony