Wydarzenia

Wszystkich Świętych za pasem. Utrudnienia na drogach powiatu strzyżowskiego

Data publikacji 22.10.2019

Nadchodzi szczególny okres w roku, kiedy wspominamy nam bliskich zmarłych. Mieszkańcy powiatu porządkują wówczas nagrobki, w związku z czym na cmentarzach pojawia się więcej osób. Okres jesienny wpływa niekorzystnie na warunki ruchu na drogach, zmienia się również sytuacja pogodowa, mająca wpływ na samopoczucie kierujących, szybsze zmęczenie oraz obniżenie progu reakcji na zewnętrzne bodźce.

Przełom października i listopada, to również czas, kiedy funkcjonariusze będą prowadzili działania w ramach akcji „Znicz”. Czynności te potrwają od 31.10.2019r. – 3.11.2019r. W tym czasie należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli na drogach oraz w okolicy cmentarzy. Piesi  i rowerzyści zobowiązani są do stosowania się do zasad ruchu drogowego. Na terenach przyległych cmentarzy pojawi się więcej patroli prewencyjnych, co będzie miało na celu zapobieżenie popełnianiu przestępstw oraz aktów wandalizmu.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego w tym okresie szczególnie zadbają o to, by uczestnicy ruchu drogowego bezpiecznie dotarli w rejon cmentarzy oraz powrócili do swoich domostw. Podczas czynności zapewnią płynność i porządek w ruchu, ich działania będą ukierunkowane na eliminowanie z ruch nietrzeźwych kierujących, zwrócą uwagę na używanie świateł zewnętrznych pojazdów, co przyczyni się do lepszej widoczności na drodze oraz uniknięcie kolizji oraz udzielą wszelkich informacji osobom zainteresowanym w związku z organizacją ruchu oraz miejscami parkingowymi wokół cmentarzy

Na drogach w naszym regionie zapanuje wzmożony ruch, co może mieć wpływ na wzrost kolizji i wypadków.
Jak co roku, patrole będą pilnować miejsc związanych ze wzmożoną liczbą odwiedzających groby bliskich oraz miejsc, gdzie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym:

  1. W miejscowości Czudec: rejon cmentarza  - skrzyżowanie ulicy Rzeszowskiej z ul. Grabieńskich ;
  2. W miejscowości Strzyżów: rejon cmentarza – skrzyżowanie ul. Łukasiewicza z ul. Kombatantów;
  3. W miejscowości Dobrzechów: w rejonie cmentarza;
  4. W miejscowości Frysztak: rejon cmentarza – ul. Ks. Blajera.

Ponadto, Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie informuje, iż podczas przemieszczania się podróżujących, odwiedzających groby zmarłych znacznego utrudnienia należy się spodziewać w rejonie trwających prac drogowych przy ul. Sobieskiego – budowy skrzyżowania w ciągu obwodnicy Strzyżowa.