Wydarzenia

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" w powiecie bieszczadzkim

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", podkarpaccy policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim Laworta w okolicy Ustrzyk Dolnych. Celem akcji było promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz przeciwdziałanie niebezpiecznym zdarzeniom, do jakich może dojść podczas rekreacji na świeżym powietrzu.

W niedzielę policjanci spotkali się z dziećmi na stoku "Laworta". W związku z trwającą kampanią "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przekazywali materiały informacyjne dla narciarzy. Uczestnikom aktywnego wypoczynku, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, wręczano kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych. 

W ramach akcji funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy podczas korzystania ze stoków, prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym m.in. obowiązek jazdy w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia. Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie dotyczącym bezpiecznych zachowań w trakcie jazdy na nartach oraz w czasie innych form zimowego wypoczynku.

Funkcjonariusze podczas codziennej służby informują wypoczywających na nartach, jak bezpiecznie korzystać ze stoków narciarskich, a także czym może grozić np. jazda dzieci bez kasku. W miejscach wypoczynku policjanci organizują spotkania, konkursy oraz prelekcje na tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w trakcie ferii.

Do działań "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" włączyło się szereg instytucji, w tym fundacja PZU, która przekazała materiały promocyjne akcji. Policja udostępniła specjalną stronę internetową poświęconą kampanii. Tam również można znaleźć informacje o konkursie plastycznym "Śnieżny dekalog".

  • Na zdjęciu znajduje się siedem osób. Z lewej strony stoją dwie dziewczynki, w środku troje policjantów, po prawej stronie kolejne dwie dziewczynki. Osoby stoją pod namiotem z napisem "Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych"
  • Na zdjęciu znajduje się siedem osób. Cztery osoby, dzieci stoją przed stołem oglądając ulotki. Za stołem stoi dwoje policjantów oraz ratownik narciarstwa.
Powrót na górę strony