Wydarzenia

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw w ustrzyckiej komendzie

Data publikacji 18.02.2022

W 2022 roku obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przypadają od 21 lutego (poniedziałek) do 27 lutego (niedziela). W Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych prowadzone będą działania, których celem jest udzielenie informacji osobom pokrzywdzonym przestępstwem, na temat przysługujących im uprawnień.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to akcja pomocy koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W tym czasie specjaliści udzielają bezpłatnych porad prawnych i informacji o instytucjach udzielających pokrzywdzonym pomocy prawnej oraz informacji o przepisach prawnych z tym związanych.

Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi. Wszystkie osoby potrzebujące pomocy zachęcamy do skorzystania z dyżurów w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, zarówno telefonicznie jak i bezpośrednio w jednostce Policji.

W Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych policjanci wydziału kryminalnego oraz prewencji będą pełnić dyżury pod nr tel. 47 829 43 10, w godz. od 7 do 22.

Powrót na górę strony