Wydarzenia

Policjanci pomagają osobom uciekającym przed wojną

Policjanci oprócz dbania o bezpieczeństwo w rejonie przejścia granicznego w Krościenku oraz przy punktach recepcyjnych na terenie gminy Ustrzyki Dolne, starają się nieść pomoc tym, którzy w naszym kraju szukają schronienia. Coraz częściej pojawiają się łzy, uściski, a przede wszystkim słowa wdzięczności.

Funkcjonariusze z ustrzyckiej jednostki pomagają osobom, które w obawie o własne życie i zdrowie uciekają z Ukrainy przed wojną. Mundurowi pomagają im w organizacji transportu czy choćby w przeniesieniu bagaży, które po kilkudniowej wędrówce, ciążą bardziej niż się wydaje.

Wczoraj, w trakcie pełnienia służby uwagę policjantów zwróciła kobieta idąca z małą dziewczynką od Krościenka w kierunku Ustrzyk Dolnych. Jak się okazało, po wielogodzinnej wędrówce, kobieta i jej córeczka pieszo dotarły do Ustrzyk. Funkcjonariusze pomogli jej skontaktować się ze znajomymi, przenieść bagaże i zorganizować transport do Krakowa.

Takie sytuacje stają się codziennością nie tylko dla ustrzyckich funkcjonariuszy, ale także mieszkańców terenów przygranicznych powiatu bieszczadzkiego.

  • Ustrzyccy policjanci pomagającym osobom przekraczającym granicę
  • Ustrzyccy policjanci pomagającym osobom przekraczającym granicę
Powrót na górę strony