Wydarzenia

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Data publikacji 14.06.2022

W poniedziałek w Ustrzyckim Parku Pod Dębami po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej szkół podstawowych i średnich z terenu działania Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ustrzykach Dolnych.

Zawody zorganizowane zostały przy współpracy Gminy Ustrzyki Dolne, Gminy Lutowiska, Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych, Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego z siedzibą w Sanoku, Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych, Bycie FIT jest GIT, Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojtkowej i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ustrzykach Dolnych.

W mistrzostwach udział wzięło dziesięć drużyn ze szkół powiatu bieszczadzkiego i leskiego. Przygotowano dla nich dziesięć stanowisk z różnego rodzaju zadaniami do wykonania, wymagającymi przede wszystkim wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Wszystkie drużyny doskonale sobie radziły, a cała impreza odbywała się w przyjaznej atmosferze i uczciwej rywalizacji. Na koniec wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody.

Impreza z pewnością będzie kontynuowana. Pomysłodawczyni mistrzostw, kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ustrzykach Dolnych, Anna Sydoryk już zapowiedziała kolejną edycję w przyszłym roku.

  • Widok na Park Pod Dębami w Ustrzykach Dolnych na placu którego zgromadzeni są uczestnicy mistrzostw w udzielaniu pierwszej pomocy
  • Zawodnicy udzielają pierwszej pomocy osobie ze zranieniem nogi
  • Jedna ze stacji zadaniowych na której trzeba przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową
  • Udzielanie pierwszej pomocy osobie
  • Banery kolejno z lewej PCK, Straż Pożarna, Bycie FIT jest GIT, dwa banery Gmina Ustrzyki Dolne, Policja w Ustrzykach Dolnych
Powrót na górę strony