Wydarzenia

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na basenie w Ustrzykach Dolnych

Data publikacji 21.07.2022

Wczoraj st. asp. Dariusz Szeliga policjant ds. Profilaktyki Społecznej wspólnie ze Strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z osobami wypoczywającymi na otwartym basenie „Delfin” w Ustrzykach Dolnych. W trakcie wizyty mundurowi przekazali słuchaczom cenne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

Kolejny rok, policjanci oraz strażacy, prowadzą wspólne działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i turystów powiatu bieszczadzkiego. W środę, na otwartym basenie w Ustrzykach Dolnych funkcjonariusze ustawili stoisko na którym można było poznać podstawowe zasady udzielenia pierwszej pomocy. Dzieci jak i dorośli przy wykorzystaniu fantomów mogli również nauczyć się resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Wszystkie zainteresowane osoby, które w tym czasie spędzały wolny czas na basenie, mogły dowiedzieć się jak prawidłowo zareagować na widok tonącej osoby, jak wezwać pomoc, kogo poinformować w pierwszej kolejności. Mundurowi omówili różne zagrożenia, z którymi możemy mieć do czynienia spędzając wakacje na świeżym powietrzu. Mundurowi dużą część swoich prelekcji poświęcili bezpieczeństwu podczas spędzania czasu nad wodą. Mówili jakie środki ostrożności należy zachować przed wejściem do wody, w jakich miejscach możemy pływać, jak ważne jest nieprzecenianie swoich umiejętności pływackich. Wypoczywający na basenie w Ustrzykach Dolnych otrzymali opaski odblaskowe.

W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli i zachęcali najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przewodnik”. Partnerem akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU.

  • Baner kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
  • Osoby ćwiczące resuscytację krążeniowo oddechową wraz ze strażą i policją
  • Osoby ćwiczące resuscytację krążeniowo oddechową wraz ze strażą i policją
  • Osoby ćwiczące resuscytację krążeniowo oddechową wraz ze strażą i policją
  • Osoby ćwiczące resuscytację krążeniowo oddechową wraz ze strażą i policją
Powrót na górę strony