Wydarzenia

Bezpieczna Droga do Szkoły

Data publikacji 15.09.2022

Jak co roku policjanci ustrzyckiej komendy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przypominają o podstawach prawidłowego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze spotykają się z uczniami i rozmawiają na temat bezpieczeństwa zarówno na ulicy jak i w szkole.

Policjanci prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Funkcjonariusze spotykają się z dziećmi szkół podstawowych powiatu bieszczadzkiego. W środę, policjanci spotkali się z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach, jak bezpiecznie przejść przez ulicę oraz jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które są widoczne z daleka dla kierowców i znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po zmroku. Następnie dzieci miały możliwość praktyycznego sprawdzenia zdobytej wiedzy podczas przejścia przez przejście dla pieszych na głównej drodze w Ustrzykach Dolnych.

Pamiętajmy jednak, że największa odpowiedzialność nadal spoczywa na rodzicach. To oni w szczególności muszą pamiętać o bezpieczeństwie dzieci, które po raz pierwszy będą na co dzień korzystać z drogi. Policjanci apelują do rodziców, aby uczyli swoje pociechy odpowiedzialności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  • Klasa 2 szkoły podstawowej w Ustrzykach Dolnych z policjantem
  • dzieci przechodzą przez przejście dla pieszych, policjant kieruje ruchem
  • Klasa 2 szkoły podstawowej w Ustrzykach Dolnych z policjantem
Powrót na górę strony