Wydarzenia

ROADPOL Safety Days - działania ustrzyckich policjantów

Data publikacji 16.09.2022

W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W działania włączyli się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

W dniach 16-22 września 2022 r., we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja pn. ROADPOL Safety Days. Działania mają na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. We wcześniejszych latach, akcja znana była jako Edward - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania Policji ruchu drogowego ukierunkowane są na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

W ramach tej akcji, w środę - 21 września 2022 r. na drogach powiatu bieszczadzkiego, policjanci ruchu drogowego, prowadzić będą działania, których głównym celem jest ograniczenie liczby zdarzeń na drogach, a tym samym poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. W trakcie działań, funkcjonariusze prowadzić będą kontrole drogowe, podczas których sprawdzą stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Policjanci zdecydowanie reagować będą na przypadki przekraczania prędkości.

Podczas prowadzonych kontroli będą przestrzegać kierujących przed brawurą za kierownicą i przypominać o idei Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Powrót na górę strony