Wydarzenia

Wizyta w przedszkolu

Data publikacji 30.09.2022

Wrzesień jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo najmłodszych. W tym celu, policjant odwiedził przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

Asystent ds. profilaktyki społęcznej i nieletnich st. asp. Dariusz Szeliga odwiedził dzieci w Przedszkolu nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały krótkiej pogadanki z zakresu bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród najmłodszych.

Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak również rozmawiał o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniał w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Dzieci podziękowały za dobre rady oraz wręczyły mu pamiątkowy dyplom. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

  • Grupa przedszkolna Biedronki i Stokrotki Przedszkole nr 1 UD z policjantem
  • Grupa przedszkolna Żabki i Słoneczka Przedszkole nr 1 UD z policjantem
  • Grupa przedszkolna Jagódki i Motylki Przedszkole nr 1 UD z policjantem
Powrót na górę strony