Wydarzenia

Policyjne działania związane z dniem Wszystkich Świętych

Data publikacji 28.10.2022

Bieszczadzcy policjanci rozpoczęli działania związane z dniem Wszystkich Świętych, które potrwają od 28 października do 2 listopada. Funkcjonariusze szczególnym nadzorem obejmą miejsca w okolicach cmentarzy.

Na terenie powiatu bieszczadzkiego nie będzie zmian w organizacji ruchu, podróżni mogą jednak napotkać na utrudnienia:

  • Na drodze krajowej nr 84 w Ustjanowej Dolnej przy cmentarzu, w tym miejscu nie ma parkingu i samochody parkowane są na poboczu drogi. Utrudnienia mogą wystąpić szczególnie przed południem, pomiędzy godz. 8.30 a 10.30, w tym czasie na cmentarzu będą trwały uroczystości Wszystkich Świętych.
  • Na drodze wojewódzkiej nr 896 w Ustrzykach Dolnych na ul. Jasień utrudnienia mogą wystąpić w godz. 13.30 do 16.00

W pozostałych miejscowościach powiatu bieszczadzkiego kościoły i cmentarze usytuowane są w znacznej odległości od dróg głównych, posiadają parkingi. Na parkingach wyznaczone będą również miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych.

Policjanci, w czasie trwania działań, będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości i stanu trzeźwości. Aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu naszej podróży, funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Poruszając się pojazdem, należy między innymi:

  • dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze,
  • nie przekraczać prędkości obowiązującej na danym odcinku drogi,
  • utrzymywać bezpieczny odstęp między pojazdami,
  • używać świateł mijania,
  • stosować pasy bezpieczeństwa, urządzenia do przewozu dzieci – foteliki, siedziska.

Przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). Wybierając się w trasę, bądźmy wypoczęci. Pokonujmy ją etapami, robiąc przerwy na odpoczynek.

Powrót na górę strony