Wydarzenia

Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych otrzymał stopnień inspektora

Data publikacji 15.11.2022

Narodowe Święto Niepodległości, to wyjątkowa okazja do wręczenia funkcjonariuszom wyróżnień i awansów. Z okazji tego święta awans otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych Aleksander Szymaszek. Dziś szef ustrzyckich policjantów odebrał akt mianowania na stopień inspektora Policji.

11 listopada to idealny moment do przyznania wyróżnień. W 2022 roku przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych, Polska odzyskała niepodległość. To najważniejsze święto państwowe.

Ten dzień, to również czas, kiedy przyznawane są awanse na wyższe stopnie policyjne w służbach mundurowych. Takim właśnie awansem został wyróżniony Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych, który od ponad 4 lat kieruje ustrzycką komendą.

Tym większe wyróżnienie stanowi awans komendanta Aleksandra Szymaszka, gdyż w historii ustrzyckiej komendy jest drugim komendantem ze stopniem inspektora. Pierwszym był Stanisław Dziedzic, który kierował ustrzycką komendą w latach 1999 - 2010.

Serdecznie gratulujemy!

  • Komendant Powiatowy przyjmuje gratulacje od I zastępcy Komendanta
  • Komendant Powiatowy oraz I zastępca Komendanta
  • Komendant przyjmuje gratulacje od policjantów
Powrót na górę strony