Wydarzenia

Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2015 w Ustrzykach Dolnych

Data publikacji 02.06.2015

Wczoraj na ustrzyckim deptaku odbył się happenig pod nazwą „Zryw wolnych serc”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół z gminy Ustrzyki Dolne oraz mieszkańcy naszego miasta. Wszyscy uczestnicy wybili rytm serca łącząc się w tym geście z uczestnikami akcji w całym kraju. W spotkaniu uczestniczyła I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych podinsp. Ryszarda Czerenkiewicz.

 Wczoraj  na ustrzyckim deptaku odbył się happenig pod nazwą „Zryw wolnych serc”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół z gminy Ustrzyki Dolne oraz mieszkańcy naszego miasta. Wszyscy uczestnicy wybili rytm serca łącząc się w tym geście z uczestnikami akcji w całym kraju. W spotkaniu uczestniczyła I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych podinsp. Ryszarda Czerenkiewicz.

 

Wczoraj  na terenie całego kraju odbyła się akcja zorganizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i  Policję przy współpracy wielu instytucji  akcja OGÓLNOPOLSKI  GŁOS  PROFILAKTYKI. Pomysł takiego przedsięwzięcia zrodził się w Komendzie Głównej Policji. W działania te również włączyła się ustrzycka Policja. Celem Ogólnopolskiego Głosu  Profilaktyki realizowanego także w ramach programu "Razem bezpieczniej", jest promocja zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień oraz edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej.

Przy pięknej słonecznej pogodzie na ustrzyckim deptaku odbywał się happening pn „Zryw wolnych serc”. Policja włączyła się z blokiem edukacyjno-profilaktycznym, podczas którego zwracano uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież. Podczas imprezy można było uzyskać szczegółowe informacje na temat  pomocy, jaką należy otoczyć osoby z problemami.  Młodzież mogła wykazać się także swoimi talentami: tanecznymi, aktorskimi, plastycznymi malując obrazy w pracowni  pod chmurką i muzycznymi grając na instrumentach i śpiewając. Do współpracy policjanci zaprosili przedstawicieli poradni psychologiczno-pedagogicznej i  przedstawicieli Komisji ds. przeciwdziałania alkoholizmowi, a także przedstawiciela Sanepidu, który namawiał do zbadania dwutlenku węgla w organizmie. Na miejscu młodzież z ustrzyckiego Koła PCK uczyła jak pomagać osobom omdlałym czy ofiarom wypadków drogowych.

 

Odezwę społeczności Pat odczytał Kierownik Wydziału Oświaty Zygmunt Krasowski, który porwał wszystkich do zrywu wolnych serc. 

Powrót na górę strony