Wydarzenia

Kolejne spotkania konsultacyjne

Data publikacji 28.02.2016

W całym powiecie trwają obecnie konsultacje społeczne dotyczące tworzenia „Map zagrożeń bezpieczeństwa”. W czwartek przeprowadzono spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, a w piątek w Urzędzie Gminy w Lutowiskach. W dyskusji uczestniczyli między innymi dyrektorzy szkół, sołtysi oraz policjanci na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Ustrzykach Dolnych p.o. mł. insp. Ryszardą Czerenkiewicz.

W całym powiecie trwają obecnie konsultacje społeczne dotyczące  tworzenia „Map zagrożeń bezpieczeństwa”. W czwartek przeprowadzono spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, a w piątek w Urzędzie Gminy w Lutowiskach. W dyskusji uczestniczyli między innymi dyrektorzy szkół, sołtysi oraz policjanci na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Ustrzykach Dolnych p.o. mł. insp. Ryszardą Czerenkiewicz. 

 
W czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych odbyło się kolejne, z całego cyklu spotkań. W konsultacjach uczestniczyli: Komendant Powiatowy Policji p.o. mł.insp. Ryszarda Czerenkiewicz, asystent ds. nieletnich i patologii sierż.szt. Dariusz Szeliga oraz dyrektorzy szkół z terenu powiatu bieszczadzkiego.
 
W piątek w Urzędzie Gminy w Lutowiskach odbyły się konsultacje społeczne z sołtysami. W spotkaniu uczestniczyli: Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych p.o. mł.insp. Ryszarda Czerenkiewicz, asystent Zespołu ds. Wykroczeń sierż.szt. Bartłomiej Szyler, Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Lutowiskach asp. Marek Podstawski, dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych w Lutowiskach asp. Piotr Strzępka
 
Konsultacje dotyczyły ogólnopolskiego programu tworzenia map bezpieczeństwa i porządku publicznego. Uczestnicy konsultacji dowiedzieli się o roli i znaczeniu "Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", która pełni rolę niezwykle ważnego narzędzia, dzięki któremu możliwe jest zarządzanie bezpieczeństwem w oparciu o współpracę międzyinstytucjonalną oraz aktywizację społeczności lokalnej. Mapa zagrożeń ma w swych założeniach odzwierciedlać zagrożenia już dostrzeżone i zarejestrowane przez służby, wskazywać zagrożenia dostrzeżone przez obywateli, zawierać prognozy, służyć ocenie i optymalizacji dotychczasowych struktur organizacyjnych służb, umożliwiać porównanie publikowanych przez ośrodki badania opinii publicznej ocen poczucia bezpieczeństwa obywateli z danymi Policji oraz służyć wymianie informacji pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo obywateli. Prace nad utworzeniem map mają się zakończyć w pierwszym kwartale tego roku.
 
Powrót na górę strony