Wydarzenia

Debata społeczna z bieszczadzką młodzieżą

Data publikacji 26.10.2016

"Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dopalacze Kradną Życie” – tak brzmiał tytuł debaty, która odbyła się wczoraj w Ustrzyckim Domu Kultury. W debacie zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Ustrzykach Dolnych brali udział uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

W Ustrzyckim Domu Kultury odbyła się Powiatowa Debata Społeczna z młodzieżą  która dotyczyła podejmowania przez młodzież zachowań ryzykownych oraz zagrożeń jakie niosą ze sobą dopalacze.  Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Piotr Mazur. W debacie wzięli również udział: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych mł.insp. Ryszarda Czerenkiewicz, Sekretarz Urzędu Miejskiego Pani Janina Sokołowska, Sędzia Sądu Rejonowego w Lesku Pani Joanna Turek, przedstawiciele Inspekcji Sanitarnej w Ustrzykach Dolnych: Pani Renata Kaszycka i Pan Maciej Flankowski, przedstawicielki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ustrzykach Dolnych: Pani  Renata Dobrowolska- psycholog i Pani Aleksandra Plamowska- pedagog; Kierownik Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża  Pani Anna Sydoryk, Dyrektor Ustrzyckiego Domu Kultury  Pan Wojciech Szot, asystent ds. nieletnich mł.asp. Dariusz Szeliga. Gośćmi debaty byli także: Naczelnik Wydziału Prewencji mł.insp. Piotr  Kluz i podkom. Monika Hędrzak z Wydziału Prewencji KWP Rzeszowie.

W spotkaniu uczestniczyła grupa młodzieży, przedstawiciel wszystkich bieszczadzkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Prelegentami debaty byli:
1.    Renata Dobrowolska- psycholog i Aleksandra Plamowska- pedagog- przedstawicielki Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Ustrzykach Dolnych
2.    mł.asp. Dariusz Szeliga- Asystent ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych

Debata w głównej mierze miała na celu:
-  propagowanie życia wolnego od uzależnień,
-  dostarczenie wiedzy na temat konsekwencji używania substancji psychoaktywnych, 
-  pobudzenie autorefleksji związanej z zażywaniem substancji psychoaktywnych,
-  rozwijanie umiejętności przyjmowania postawy asertywnej w sytuacji kontaktu z substancjami psychoaktywnymi, 
 - zwiększenie bezpieczeństwa poprzez wzajemną odpowiedzialność wobec osób z najbliższego otoczenia.

Wiele mądrych słów i wskazówek dla młodych ludzi padło z ust Pani Komendant, która w swoich wystąpieniach odniosła się do zagrożenia społecznego jakim są dopalacze.

Policjanci bardzo gorąco dziękują młodzieży za  tak liczny udział w debacie. Mamy nadzieję że młodzież do której była ona skierowana wcieli się w rolę ambasadorów propagujących wśród swoich rówieśników życie wolne od uzależnień.

  • Fot. M.S. Mazurkiewicz
  • Fot. M.S. Mazurkiewicz
Powrót na górę strony