Wydarzenia

Akcja "ZNICZ 2016'

Data publikacji 27.10.2016

Bieszczadzcy policjanci wezmą udział w ogólnopolskiej akcji "Znicz 2016", która potrwa od 28 października do 2 listopada. Funkcjonariusze szczególnym nadzorem obejmą miejsca w okolicach cmentarzy.

Na terenie powiatu bieszczadzkiego nie będzie zmian w organizacji ruchu, podróżni mogą jednak napotkać na utrudnienia:

  • Na drodze krajowej nr 84 w Ustjanowej Dolnej przy cmentarzu, w tym miejscu nie ma parkingu i samochody parkowane są na poboczu drogi. Utrudnienia mogą wystąpić szczególnie przed południem, pomiędzy godz. 8.30 a 10.30, w tym czasie na cmentarzu będą trwały uroczystości Wszystkich Świętych.
  • Na drodze wojewódzkiej nr 896 w Ustrzykach Dolnych na ul. Jasień utrudnienia mogą wystąpić w godz. 13.30 do 16.00

W pozostałych miejscowościach powiatu bieszczadzkiego kościoły i cmentarze usytuowane są w znacznej odległości od dróg głównych, posiadają parkingi. Na parkingach wyznaczone będą również miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych.

Policjanci w czasie trwania działań będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości i stanu trzeźwości. Byśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu naszej podróży funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Poruszając się pojazdem, należy między innymi:

·         dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze,

·         nie przekraczać prędkości obowiązującej na danym odcinku drogi,

·         utrzymywać bezpieczny odstęp między pojazdami,

·         używać świateł mijania,

·         stosować pasy bezpieczeństwa, urządzenia do przewozu dzieci – foteliki, siedziska,

 

Przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). Wybierając się w trasę, bądźmy wypoczęci. Pokonujmy ją etapami, robiąc przerwy na odpoczynek. 

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniach:

  • 31 października od godziny 18:00 do godziny 22:00 (poniedziałek),
  • 1 listopada od godziny 8:00 do godziny 22:00 (wtorek),

obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Powrót na górę strony