Wydarzenia

Cyberbezpieczni

Data publikacji 24.11.2017

Policjanci po raz kolejny spotkali się z uczniami powiatu bieszczadzkiego, tym razem w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Czarnej. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną prowadzą w szkołach cykl spotkań o cyberprzemocy.

Komputer oraz telefon komórkowy to pożyteczne wynalazki, z których obecnie korzystają wszyscy – dzieci i dorośli. Policjanci w trakcie prowadzonych pogadanek przypominają, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka – to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje

Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów w kwestii zagrożeń internetowych. Policjanci wskazali przykłady cyberprzemocy stosowanej w Internecie: nękanie, straszenie, obrażanie w sieci lub za pomocą telefonu komórkowego, wysyłanie wulgarnych e-maili i smsów, kłótnie internetowe, rejestrowanie, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających informacji, zdjęć i filmów, podszywanie się pod inną osobę, obraźliwe komentowanie wpisów na blogu.

Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały docierają za pomocą „sieci” w krótkim czasie do wielu osób. Cyberprzemoc może wyglądać niewinnie, a może  wyrządzić dużą krzywdę.

Pamiętajmy, że w Internecie nie jesteśmy anonimowi!

Spotkania przeprowadzane są w ramach prowadzonego progrmau profilaktycznego "Cyberbezpieczni' oraz kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cału rok szkolny".

 

Powrót na górę strony