Aktualności

„Bezpieczna Droga - Bezpieczna Odległość” - policyjne działania

Data publikacji 19.08.2021

„Bezpieczna Droga - Bezpieczna Odległość” - to wczorajsze działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie. Policjanci sprawdzali, czy kierowcy jadący autostradą A4, stosują się do nowych przepisów i zachowują bezpieczne odległości.

Początkiem czerwca weszły w życie nowe przepisy, które jasno określają, jaki ma być minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu, podczas poruszania się autostradą lub drogą ekspresową. Wyrażony jest w metrach i określa się, jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę.

Wprowadzone zmiany mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachowanie bezpiecznej odległości może nas uchronić przed różnego rodzaju niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

Wczoraj, policjanci ruchu drogowego, na wiadukcie w miejscowości Mrowla, prowadzili działania pn. „Bezpieczna Droga - Bezpieczna Odległość”. Wyposażeni w mierniki prędkości TRUCKAN 2, z odblokowanym trybem DBC, sprawdzali czy kierowcy jadący autostradą A4, stosują się do nowych przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 8 wykroczeń, za które na kierujących pojazdami zostały nałożone mandaty karne.

  • Radiowóz stoi na wiadukcie nad autostradą
  • Na pierwszym planie odwrócony tyłem policjant w odblaskowej kamizelce z czarnym napisem POLICJA, w tle jadące autostradą pojazdy
  • Policjant, trzymając specjalne urządzenie, mierzy odległości między jadącymi po autostradzie pojazdami

Film odleglosci.mp4

Pobierz plik odleglosci.mp4 (format mp4 - rozmiar 21.96 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony