Aktualności

Policjanci zorganizowali zbiórkę dla dzieci funkcjonariuszy z Ukrainy

Data publikacji 12.03.2022

Chcąc pomóc rodzinom naszych kolegów z Ukrainy, którzy walczą w obronie swojej ojczyzny, policjanci i pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie, zorganizowali zbiórkę. Wczoraj przekazali zebrane dary dzieciom ukraińskich funkcjonariuszy, które obecnie przebywają w policyjnym ośrodku w Polańczyku.

Osoby uciekające przed wojną, zabierają ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Dzieci zabierają często tylko jedną ulubioną maskotkę. Gdy już znajdą się w bezpiecznym azylu, okazuje się, że ten jeden „umorusany miś” to za mało, by choć na chwilę zapomnieć o tragedii, która ich spotkała. W policyjnym ośrodku w Polańczyku bezpieczne schronienie znalazło obecnie sześć rodzin policjantów z Ukrainy, w tym dziewięcioro dzieci.  

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie, kierowani odruchem serca i poczuciem solidarności, zorganizowali zbiórkę rzeczy, które umilą dzieciom czas. Zebrane i zakupione - m.in. zabawki, maskotki, zeszyty, bloki do malowania, kredki, flamastry, farby, klocki i puzzle - zostały wczoraj przekazane dzieciom przebywającym w Polańczyku.

Chwila wręczenia prezentów była bardzo wzruszająca dla obu stron. Uśmiechy, które zagościły na twarzach dzieci i ich mam, były najlepszym podziękowaniem.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie będą nadal organizować zbiórki, uwzględniając bieżące potrzeby uchodźców przebywających pod policyjną opieką.

  • Zdjęcie wykonane w sali zabaw. Na pierwszym planie kolorowe stoliki i krzesełka. Policjanci przekazują zabawki dzieciom.
  • Policjantka (tyłem) przekazuje piłkę małemu chłopcu. W tle na podłodze rozsypane klocki. Po lewej stojące dzieci.
  • Policjant (z lewej) rozpakowuje pudła z prezentami. Po prawej stoją dzieci.
  • Grupa dzieci wyjmująca zabawki z pudeł. Wśród nich policjanci oraz opiekunowie.
  • Grupa dzieci wyjmująca zabawki z pudeł. Wśród nich policjanci oraz opiekunowie.
  • Policjantka (bokiem) przekazuje piłkę małemu chłopcu. W tle na podłodze rozsypane klocki, wśród dzieci stoją także opiekunowie.

Film Policjanci przekazują zabawki

Opis filmu: Plik wideo. Deskrypcja w załączniku do artykułu.

Pobierz plik Policjanci przekazują zabawki (format mp4 - rozmiar 5.19 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony