Aktualności

Policjanci poszukują właściciela psa

Data publikacji 27.07.2023

Funkcjonariusze poszukują właściciela psa, który chcąc pozbyć się swojego pupila pozostawił go przywiązanego do drzewa. Wyczerpanemu czworonogowi pomogli policjanci.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 lipca br., w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Palikówka. Około godz. 10, pełniący służbę w rejonie autostrady A4, policjanci usłyszeli skomlenie psa. Funkcjonariusze pieszo udali się w miejsce, skąd dochodziły odgłosy wydawane przez czworonoga i przy jednym z drzew odnaleźli przywiązane do niego zwierzę.

Pies był głodny i spragniony. Najprawdopodobniej został porzucony dzień lub kilka dni wcześniej. Policjanci zapewnili czworonogowi wodę i jedzenie. O sytuacji został również powiadomiony lekarz weterynarii, który dalej zaopiekował się zwierzęciem. 

Obecnie w łańcuckiej komendzie prowadzone jest postępowanie z ustawy o ochronie zwierząt. Osoby mogące mieć informacje dotyczące właściciela porzuconego psa proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łańcucie, pod numerem  telefonu – 47 822 33 38 lub dyżurnym łańcuckiej komendy tel. 47 822 33 10.

Policja przypomina, że zgodnie z prawem porzucenie zwierzęcia przez osobę, pod opieką której pozostaje jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Jeżeli z różnych względów nie możemy dalej opiekować się czworonogiem przekażmy go osobie lub instytucji, która dalej się nim zajmie. Nie narażajmy psa na cierpienie czy też śmierć przywiązując go do drzewa i porzucając. 

Powrót na górę strony