Aktualności

Świadomy cyberzagrożeń – bezpieczny w realu. Rusza konkurs na profilaktyczny MEM

Data publikacji 19.03.2024

„Świadomy cyberzagrożeń – bezpieczny w realu" to tytuł konkursu organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy wśród młodzieży na temat zagrożeń w Internecie. Pierwsza edycja konkursu rozpoczyna się 19 marca br. Prace konkursowe można będzie nadsyłać do 10 maja br.

Dzisiaj rusza pierwsza edycja konkursu na MEM profilaktyczny: „Świadomy cyberzagrożeń – bezpieczny w realu". Jego celem jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w sieci oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez młodzież podczas korzystania z Internetu. MEM-y swoją stroną graficzną i treścią zwrócą uwagę uczniów na zagrożenia związane z cyberprzemocą i możliwości jej przeciwdziałania.

Prace konkursowe powinny  poruszać tematykę:

  • bezpieczeństwa młodzieży w sieci, w szczególności  korzystającej z nowoczesnych technologii z dostępem do Internetu,  a także świadomości zagrożeń cyfrowych wśród młodzieży,
  • profilaktyki uzależnień (zaniedbywanie kontaktów z rodziną i przyjaciółmi na rzecz korzystania z Internetu, zaniedbywanie obowiązków domowych i nauki, agresywna reakcja na zwrócenie uwagi na czas poświęcany wirtualnym aktywnością, frustracja pojawiająca się w momencie braku dostępu do Internetu).

Wojewódzki konkurs na profilaktyczny MEM organizowany jest przez Wydział Prewencji oraz Wydział Łączności i Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku do 18 lat. Prace należy przesyłać wyłącznie drogą mailową do 10 maja 2024 r. na adres: konkurs@rz.policja.gov.pl. Komisja konkursowa oceniając  prace weźmie pod uwagę przede wszystkim zgodność treści MEM-u z założeniami konkursu, oryginalność podejścia do tematu oraz wartość merytoryczną i walory edukacyjne MEM-u.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu można kierować na adresy e-mail: monika.hedrzak@rz.policja.gov.pl, jerzy.ossolinski@rz.policja.gov.pl oraz edyta.draus@rz.policja.gov.pl oraz pod numerami telefonów policjantów Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie: 47 821 2544, 47 821 2671, 47 821 2531.

Szczegóły na temat konkursu znajdują się w załączonym regulaminie.

Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony