Aktualności

Działania mieleckich policjantów przeciwko nielegalnym wyścigom

Data publikacji 02.04.2024

W sobotę, mieleccy policjanci skontrolowali ponad 50 pojazdów. Działania te były związane z sygnałem o nielegalnych wyścigach samochodowych. Niebezpieczne zachowania kierowców stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa, nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych. Funkcjonariusze zadbali, aby było bezpiecznie.

Policjanci ustalili, że w sobotę, mogą odbyć się nielegalne wyścigi samochodowe. Uczestnicy gromadzili się na parkingu jednej z firm w Mielcu. W "zlocie" uczestniczyło około 480 pojazdów.

Skierowani do zabezpieczenia tego wydarzenia policjanci, podczas działań, zwrócili szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, poddali kontroli drogowej ponad 50 samochodów, ujawnili 46 naruszeń, za które 14 kierowców pouczyli, na 27 nałożyli mandaty karne i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do Sądu. Ponadto mundurowi zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne pojazdów. Podczas przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze sprawdzali też trzeźwość kierujących.

Dzięki policyjnym działaniom nie doszło do nielegalnych wyścigów, które stanowią zagrożenie nie tylko dla samych uczestników, ale również dla osób postronnych i innych uczestników w ruchu drogowym.

  • fot. KPP Mielec pojazdy biorące udział w nielegalnych wyścigach
    fot. KPP Mielec
  • fot. KPP Mielec pojazdy biorące udział w nielegalnych wyścigach
    fot. KPP Mielec
  • fot. KPP Mielec pojazdy biorące udział w nielegalnych wyścigach
    fot. KPP Mielec
Powrót na górę strony