Aktualności

Policjanci przeprowadzili zajęcia szkoleniowe z pracownikami Narodowego Funduszu Zdrowia

Data publikacji 05.11.2019

Wczoraj w Narodowym Funduszu Zdrowia Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim w Rzeszowie zajęcia informacyjno-edukacyjne z pracownikami, z zakresu zagrożeń kryzysowych, przeprowadziła podinsp. Alina Pieniążek – ekspert Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie oraz funkcjonariusz z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie.

W dwóch grupach szkoleniowych uczestniczyło około 80 osób. Podinsp. Alina Pieniążek przedstawiła aspekty prawne zagrożeń, na które narażeni mogą być pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia, jak również możliwości przeciwdziałania. Omówiła także pojęcie obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności, przekazała praktyczne rady skutecznej samoobrony, jak również wybrane zagadnienia z zakresu ochrony osobistej. W trakcie zajęć uczestnikom zaprezentowała narzędzie pod nazwą Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusz z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie przedstawił uczestnikom zajęć procedury postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia lub ataku terrorystycznego na obiekty użyteczności publicznej oraz algorytm reagowania na alarmy bombowe i czynności związane z ewakuacją obiektu.

Kolejne zajęcia szkoleniowe z powyższej tematyki są zaplanowane z pracownikami Narodowego Funduszu Zdrowia w  Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim w Rzeszowie w dniu 3 grudnia br.
 

Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie