Aktualności

"Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" - wakacyjna edukacja podkarpackiej Policji (film)

Data publikacji 06.08.2020

Przed nami wciąż jeszcze kilka tygodni letniej pogody. Niektórzy dopiero teraz wybierają się na wypoczynek. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, w dużej mierze zależy od nas samych. W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" podkarpacka Policja przygotowała spot profilaktyczny, w którym przypominamy najważniejsze zasady, o jakich należy pamiętać podczas wakacji. Tłem są piękne Bieszczady i okolice Zalewu Solińskiego.

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób, które wypoczywają nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, ale też osoby dorosłe. Adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne, firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne itp.).

Ze względu na szczególny czas wystąpienia pandemii choroby zakaźnej COVID-19 większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie naszego kraju. Dlatego tegoroczna, czwarta edycja, akcji została poszerzona o działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem w górach.

Policjanci przypominają!

Spędzając czas w górach lub nad wodą korzystajmy jedynie z wyznaczonych szlaków oraz strzeżonych kąpielisk i miejsc wyznaczonych do kąpieli, a rodzaj aktywności dostosujmy do swoich umiejętności i możliwości psychofizycznych.

Przed wyjściem w góry zapoznajmy się z aktualnie panującymi warunkami i prognozą pogody. Zadbajmy o odpowiednie ubranie, obuwie i wyposażenie (np. prowiant i napoje, mapę i kompas, latarkę, podręczną apteczkę oraz telefon komórkowy z naładowaną baterią i zapisanymi numerami alarmowymi).

Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” objęta jest patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Więcej informacji na stronie kampanii.

Film w jakości HD można obejrzeć na naszym kanale YouTube.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.2 MB)

Powrót na górę strony