Aktualności

Policyjne działania "Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 01.09.2020

Rozpoczęcie roku szkolnego jest inne niż zwykle. Dzieci i młodzież, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, wracają do szkół pełnych nowych obostrzeń. Dlatego też w tym roku szkolnym policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły" będzie miała trochę inny charakter niż w latach ubiegłych. Podkarpaccy policjanci spotkali się dzisiaj z dziennikarzami, by zaprezentować działania, jakie podejmować będzie Policja, w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom rozpoczynającym rok szkolny.

Dziś, podczas briefingu prasowego, podkom. Ewelina Wrona z Wydziału Komunikacji Społecznej i kom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mówili o działaniach, jakie będzie podejmować Policja, podczas najbliższych tygodni, w związku z rozpoczynającym się właśnie rokiem szkolnym.

W związku z panującym stanem epidemii, ten rok szkolny z pewnością będzie wyglądał inaczej. Jednak jak co roku policjanci ruchu drogowego już od kilku tygodni przygotowują się do powrotu dzieci i młodzieży do szkół. W ostatnich tygodniach wakacji sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W  przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierowali pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania. W pierwszych tygodniach września policyjne patrole, pełniące służbę w rejonach szkół, będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych.

Policyjni profilaktycy, w miarę możliwości, będą spotykać się z uczniami, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Będą przypominać o zagrożeniach i o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. W trakcie spotkań, które odbywać się będą zarówno w szkołach, jak i online, będą mówić o bezpiecznych zachowaniach w szkole i w domu, o tym jak nie paść ofiarą w sieci i o odpowiedzialności karnej, z jaką muszą liczyć się młodzi ludzie. Będą także uświadamiać dzieci i młodzież, jakie zagrożenia niosą ze sobą środki odurzające.

Powrót na górę strony