"Świeć przykładem - bądź widoczny" z uczniami w Nosówce - Aktualności - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Aktualności

"Świeć przykładem - bądź widoczny" z uczniami w Nosówce

Data publikacji 25.09.2020

Wczoraj odbył się briefing inaugurujący 4. odsłonę akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych. W związku z rozpoczęciem akcji policjanci wydziału ruchu drogowego KWP w Rzeszowie odwiedzili dzieci ze szkoły w Nosówce i tłumaczyli, jak należy nosić odblaski by - "świecić przykładem".

Tegorocznej akcji towarzyszy przesłanie „Bądź widoczny”. Wybierając to hasło kierowano się tym, że korzystanie z  elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a szczególnie pieszych, powinno być świadome. Samo posiadanie elementów odblaskowych nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Należy je nosić w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

W związku z rozpoczęciem akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Nosówce. Podczas spotkania policjanci zwracali szczególną uwagę na to, jak ważne dla bezpieczeństwa osób pieszych są elementy odblaskowe. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe.

Zobacz także rozpoczęcie akcji w:
KPP w Kolbuszowej
KPP w Mielcu
KPP w Leżajsku

  • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nosówce na spotkaniu z policjantami. Na pierwszym planie chłopiec trzymający plakat akcji
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nosówce na spotkaniu z policjantami. Dzieci trzymają w górze rozdane przez policjantów odblaski.
  • Plakat promujący akcję informacyjno-edukacyjną - Świeć przykładem - bądź widoczny! - Aktualności Podkarpacka Policja
Powrót na górę strony